Linkbuilding, zpětné odkazy – off-page faktory

Budování zpětných odkazů (linkbuilding) je zásadní součástí optimalizace webu. Díky relevantním a hodnotným zpětným odkazům se vaše stránky dostanou na vyšší pozice ve vyhledávačích a zvýší se jejich návštěvnost.

 

Co jsou off-page faktory a proč jsou důležité

Jedním z nejdůležitějších ukazatelů kvality webu, který vyhledavače zohledňují, je počet a kvalita zpětných odkazů. Proto je jejich získání pro zlepšení kondice a posun webu na vyšší pozice ve fulltextovém vyhledávání velmi důležité. Mezi off-page faktory patří také dostatečné prolinkování v rámci domény.

 

Co jsou zpětné odkazy neboli linkbuilding

Zpětné odkazy jsou hypertextové odkazy mířící z jiných stránek na váš web. Patří mezi nejdůležitější faktory, podle kterých vyhledávače vyhodnocují kvalitu webových stránek. Odkazů musí být dostatečné množství, je důležité, aby byly hodnotné a přibývaly přirozeně. Platí, že čím více kvalitních zpětných odkazů, tím lepší ranky (ukazatele kvality) bude mít váš web.

 

Kam umístit zpětné odkazy

Prvním krokem linkbuildingu je zaregistrování vašeho webu do všeobecných a oborových katalogů. Využít je možné také PR weby a diskuze s relevantní tematikou. Nabízíme také vlastní portfolio webů, ze kterého můžeme odkazovat na vaše stránky. Pokud bude váš web zajímavý a přínosný, kvalitní zpětné odkazy může získávat od spokojených uživatelů.

 

Strategie budování zpětných odkazů

Zpětné odkazy je třeba získávat postupně. Také je důležitá jejich kvalita. Odkazy z katalogů nebudou mít takovou váhu jako z oborových vyhledávači vysoce hodnocených stránek.

 

Registrace do katalogů

Registrace do katalogů je jedna z nejsnazších, nejběžnějších a nejpoužívanějších možností, jak získat zpětné odkazy. Registrujeme  do českých a slovenských katalogů. Váš odkaz umístíme také do oborových seznamů webových stránek.

 

Linkbuilding od nás

Získávání zpětných odkazů je logickým krokem, který následuje po SEO analýze a optimalizaci webových stránek na straně on-page faktorů. Naši klienti za prověřené a kvalitní zpětné odkazy neplatí, protože jsou součástí naší SEO podpory.

 

Základem je kvalitní web

Předpokladem pro linkbuilding jsou kvalitní internetové stránky, které musí obsahovat:

  • SEO friendly URL (krátká a výstižná URL adresa)
  • stálý a relevantní obsah (stránka musí mít stále stejnou URL adresu)
  • kvalitní, přínosný a unikátní obsah